کفپوش صنعتی

کفپوش صنعتی

کفپوش صنعتی لاستیکی

کفسازی های بتنی

انواع کفپوش صنعتی
کفپوش صنعتی

کفپوش صنعتی

 

کفپوش های صنعتی در دو سیستم کفسازی صنعتی بر پایه سیمانی و پایه پلیمری خلاصه می شوند که سیستم پایه سیمانی شامل کفپوش بتن سخت، بتن مسلح (بتن ماله پروانه ای)، اجرای بتن به روش مکانیزه بوده و سیستم پایه پلیمری شامل کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، پوشش های رزینی و محافظ می باشد.

کف‌سازی‌های بتنی معمولی و بدون پوشش دارای معایبی است که از آن جمله می‌توان به:

الف) نفوذپذیری بالا که باعث جذب آب سطحی در بتن شده و در نتیجه بتن در سیکل‌های ذوب و انجماد ترک‌خورده و پودر می‌شود. پودر شدگی سطح علاوه بر پایین آوردن مقاومت بتن و تخریب سطح بتن با ایجاد گرد و غبار باعث آلودگی محیط و به خطر افتادن سلامت کارکنان و انتشار مواد معلق در فضا و محیط کار خواهد شد.

ب) مقاومت سایشی پایین که در نتيجه آن ترافیک سبک و سنگین مانند عبور لیفتراک و کامیون باعث پودر شدن سطح بتن می‌شود.

ج) پایین بودن مقاومت‌های فشاری و خمشی در اثر ارائه طرح اختلاط نادرست و یا اجرای نامناسب باعث بروز ترک‌های سازه‌ای و در نهایت منجر به تخریب بتن در اثر عبور وسایل نقلیه و باربری می‌شود.

د) وجود درزهای انبساط (ژوئن‌های غیرقابل‌اجتناب) در بتن کف‌سازی‌ها محل تجمع انواع میکروب‌ها و آلودگی‌ها می‌باشد و باعث بروز اختلال در دفع آب‌های سطحی می‌گردد.

ه) پایین بودن مقاومت‌ شیمیایی بتن در برابر اسیدها، قلیاها، حلال‌ها، مواد نفتی و…

معایب فوق همگی باعث بروز مشکلات و خساراتی در دوره بهره‌برداری از کف‌های بتنی می‌شوند و از عمر مفید بتن می‌کاهند.استفاده از کف‌پوش‌های صنعتی معایب فوق را برطرف می‌سازد.در مقاله های بعدی میخواهیم شما را با ژئو گرید آشنا کنیم تا با مزیت های فراوان آن آشنا شوید . مواد سازنده ژئو گرید ها مواد پلیمری است و همین مواد باعث شده تا ژئو گرید ها به صورت نوار های متصل به یکدیگر باشند .

کفپوش صنعتی

کفپوش صنعتی

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *