پوشش های محافظتی بتن

پوشش های محافظتی

پوشش های محافظتی

خوشبختانه در چندین سال اخیر یک سری از پوشش های محافظتی بتن به منظور حفظ بتن از مواد مضر در بازار ارائه شده است . کارکرد این نسل از پوشش های محافظتی برای جلوگیری از نفوذ یون کلر ، جلوگیری از نفوذ رطوبت ، ممانعت از نفوذ انواع املاح های خورنده . در مقابل، دسته‌ای دیگر از پوشش‌ها به منظور ایجاد نمای مناسب بر روی سطح بتن و مصالح بنایی؛ اعمال می‌گردند. این دسته از محصولات، شامل پوشش‌های سیمانی و رزینی بوده و در رنگ‌های مختلف، قابل ارائه می باشند.

پوشش های محافظتی بتن

پوشش های محافظتی
پوشش های محافظتی: تخریب و خوردگی زود هنگام بتن در سازه ها و ساختمان ها یکی از مشکلاتی است که بهره بردان از دیرباز با آن مواجه بوده اند که کم توجهی به این موضوع، قطعاً خسارت­هاي مالی فراوان یا جبران ناپذیری را به بار می­ آورد، در کنار روشهای متداول برای جلوگيری از نفوذ پديری و خوردگی بتن و آب بند نمودن آن استفاده از سيمانهای پوزولان طبيعی و مصنوعی ، ميکرو سيليس ، حفاظت کاتدی، پوشش آرماتور ها با رزين اپوکسی ، استفاده از ورقهای محافظ آلياژی، آرماتورهای آلياژی و کامپوزيت، استفاده از پوشش محافظتی و بتن پليمری، يکی از روشهای مقرون به صرفه و مؤثر می باشد

پوشش های محافظتی بتن

حال برای جوگیری از این تخریب کاربرد پوشش های پلیمری در سطح بتن می توانند بهترین گزینه یا پیشنهاد باشند. بخش عمده ایجاد شکاف و ترک در سطح بتن به دلیل فعل و انفعالات درونی و گازهای ناشی از آن، تبخیر سطحی و ایجاد تنش در سطح که خود را به شکل ترک های سطحی با فضاهای خالی نشان میدهد، خواهد بود.

پوشش ها محافظتی بتن به دو گروه اصلی تقسیم می شوند: پوشش سیلیکات و پوشش پلیمری.

 

پوشش محافظتی

پوشش های محافظتی بتن

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *