افزایش ظرفیت تولید و صادرات

بازدید معاون استاندار ، فرماندار و مسئولین ذی ربط منطقه ای استان سمنان شهرستان آرادان از کارخانه ژئوساخت مورخ دهم خرداد ماه سال ۱۴۰۲

https://old.eitaa.com/#/im?p=@ostsemnan

 

ایران ژئوسل کارخانه

کارخانه انرژی عناصر آینده ژئوساخت

ژئوسل ایران iran geocell

کارخانه ژئوساخت انرژی عناصر آینده

ژئوسل ایران iran geocell

بازدید از کارخانه انرژی عناصر آینده

GeoSakht Provides Technical Construction Materials of Iran’s Biggest Civil Project in Rail Road Transportation System

According to Mohammad Reza Ashgbousi, the founder and the chairman of the board of GeoSakht, Tehran-Qom-Isfahan High Speed Train project is a strategic plan in promoting Irans rail road transportation system. He pointed out with extensive negotiations between the company, the client and the Chinese investor of the project last year, GeoSakht has succeeded in producing and obtaining the approval of the Geomet products as a cover for the slopes overlooking the rail.
He explained: “With daily production of 3000 square meters in our factory now, we are able to meet the need of the project.

He continued that based on the investor’s remark the production speed and quality have the capacity to be offered to other high-speed train projects of the world as well.

Due to the high technical standards of the project, geomet products constructed by GeoSakht company undergo weekly quality and durability tests in technical laboratories by the third party. Consequently, it obtains the most complete production quality system in the country.

Mr. Ashgbousi has stated that grand project is expected to transfer 16 million passengers annually which is quite noticeable in Irans rail road transportation system. He added further news of the large-scale project is available at
http://geosakht.ir/

Applying Geomet Products in Tehran-Qom-Isfahan High Speed Train Project

geosakht

geosakht

geosakht

geosakht

geosakht

سمینار کاربرد ژئوسنتتیکها در کاهش خطرات بلایای طبیعی

اینکه ما چقدر می توانیم به پیش بینی و کاهش خسارات ناشی از عناصر چهار گانه زمین موفق شویم سوال بزرگی است که تاریخ بشر را ساخته است.

آب ، باد، آتش و خاک جدا از نقش سازنده قادر به ایجاد سیلاب طوفان آتش سوزی زمین لغزش و زلزله هستند.

انجمن مهندسی زمین ساز سمینار یک روزه کاربرد ژئوسنتتیکها در کاهش خطرات بلایای طبیعی و مدیریت خطرات محیطی در سالن مولانا دانشگاه صنعتی امیرکبیر مورخ ۱۳ اسفند ۹۸ برگزار میکند.
جهت حضور و کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه انجمن ژئوسنتتیک ایران تماس حاصل فرمایید.

 

سمینار کاربرد ژئوسنتتیکها در کاهش خطرات بلایای طبیعی

سمینار ۱۳ اسفند ۹۸

نشست علمی کاربرد ژئوسنتتیک ها در ساخت راه و راه آهن

انجمن ژئوسنتتیک ایران و شاخه ایرانی انجمن بین المللی IGS با همکاری شرکت “ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور” برگزار می نماید.

نشست علمی: کاربرد ژئوسنتتیک ­‌­ها در ساخت راه و راه آهن

مکان: سالن کنفرانس طبقه هفتم، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور

زمان: یکشنبه ۵ اسفند ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۸:۳۰ الی۱۲:۳۰

geosynthetic-application-1

موضوعات سخنرانی:

 • راه های مقابله با خرابی راه و راه آهن از طریق ژئوسنتتیک­ ها
 • تسلیح و تثبیت بستر راه
 • زهکشی، کنترل فرسایش وآب بندی تونل­ها
 • آزمایش­ها و کنترل کیفیت

سخنرانان:

 • پروفسور فریدون مقدس­­­ نژاد
 • دکتر غلامحسین توکلی مهرجردی
 • مهندس سید محمد مهدی مدنی
 • دکتر ایمان حسین زاده عطار

جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه انجمن ژئوسنتتیک ایران تماس حاصل فرمایید.

geosynthetic-application-2

استاندارد ISO 9001

چگونه و با استفاده از چه ابزاری می توانیم کیفیت محصولات و خدمات خود را تضمین کنیم، و آیا نظام و قاعده ای برای این کار وجود دارد؟

احتمالا همگی می دانیم که پاسخ این سوال دراستانداردهای تضمین کیفیت نهفته است. سازمان بین المللی استاندارد برای پاسخ به این نیاز شرکتها، استانداردهای مختلفی را تعریف کرده است. معروفترین این استانداردها ISO 9001 میباشد که موج آن بسیاری از سازمان ها و شرکتها ایرانی را فرا گرفته است. ما در انرژی عناصر آینده به مفاهیم ایزو پایبند و سعی در ارتقای سطح کیفی خدمات خود داریم.

iso-9001

ژئوگرید تک سویه gs

ژئوگرید گروهی از خانواده ژئوسنتتیک ها می باشند که از جنس پلی استر و پلی اتیلن و یا ترکیبی از این مواد و یا سایر مواد مشابه بوده و در ضخامت، سایز و ابعاد مختلف به صورت ورقهای مشبک  تولید می شوند.

ژئوگرید به عنوان تقویت کننده های مناسب مورد استفاده قرار می گیرند زیرا آنها دارای مقاومت کششی بالا و قفل شدگی قابل توجهی با خاک ها هستند.

ژئوگریدها معمولاً در مناطقی که خاک ها اشباع و یا نم دار هستند در بالا و پایین لایه ژئوتکستایل قرار می گیرند.مزایای بکارگیری ژئوگریدها در پروژه های عمرانی تقریباً مشابه با مزایای بکارگیری ژئوتکستایل ها ولی با مقاومت های بسیار بالاتر می باشند.

نمونه ای از کاربری های آن ساخت دیوارهای حائل با ارتفاع بالا، تحکیم لایه های آسفالتی، اجرای دیوارهای فضای سبز قائم و تحکیم بسترهای راه و راه آهن و … می باشد.

ژئوگرید تک سویه gs

به طور کلی سه نسل از ژئوگرید در کل دنیا وجود دارد که تفاوت میان آنها در تولید نوارها، اتصال تار و پود و مقاومت بلند مدت آنها می باشد.

ژئوگرید تک سویه GS

 • نسل اول ژئوگریدهای قالبی

این نسل از ژئوگرید ها از پلی اتیلن و پلی پروپیلن ساخته شده اند که ورقه هایی از  این مواد تولید شده و در نهایت سواخ خایی در ورقه ایجاد می کنند.

 • نسل دوم، ژئوگریدهای بافته شده
از انواع پلیمرها که می توان از آنها نخ های مدول کششی بالایی را تولید کرد. به این ترتیب که در هم تنیده می شوند نخ ها، تار و پود ها را بوجود می آورند و در نهایت تار و پودها به شکل طولی و عرضی و درهم بافته می شوند تا شبکه ژئوگرید به وجود بیاید و آخر سر هم به کمک روکش های پلیمری مخصوص پوشانده می شود.
 • نسل سوم ژئوگریدهای جوشی
این نسل از زئوگرید ها که به آنها ژئوگرید تک سویه gs هم گفته می شود به شکل نوارهای پیش تنیده و همگن به طور عرضی و طولی روی هم قرار میگیرند.  محل تقاطع (Junction) این نوارها به طریق حرارت و لیزر به هم اتصال می‌یابد.

ساخت کوله‌هاي باربر خاك مسلح پل ها

از کاربرد های جدید سیستم های خاک مسلح کاربرد آن برای سازه باربر(کوله) است که برای تحمل بارهای وارد شده بر پلها و انتقال بار به خاک می باشد.
مزایای استفاده از ژئوگرید در ساخت کوله‌های باربر خاک مسلح پل هاعبارت است از:

 • کاهش هزینه‌های ساخت
 • افزایش سرعت احداث
 • حذف نشست نامتقارن در لبه ورودی پل و حذف پیش دال
ژئوگرید تک سویه

ساخت کوله‌هاي باربر خاك مسلح پل ها